Në Australi njerëzit zgjohen ndryshe më 1 dhjetor

australi-1dhjetorNë të shumtën e vendeve në botë 1 dhjetori është mbuluar nga bora, temperaturat janë nën 0 gardë… ndërsa në Australi njerëzit nxitojnë të shkojnë në plazh. Po ashtu dhe në Zelandën e Re. Njerëzit marrin rreze dielli në plazhet më të bukura të Sidneit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

DJ i famshëm zgjedh të vdesë në Zvicër me eutanazi, debati trondit Italië

Një debat të madh mediatik e politik në Itali u shkaktua pas ...