Sekuestrohet 1 ton drogë në Leçe, policia arreston 4 shqiptarë

lece-shqiptarPolicia italiane në Lecce ka organizuar 4 operacione, duke sekuetruar rreth 1000 kg drogë dhe duke arrestuar 4 shtetas shqiptarë e 1 italian. Autorët, të akuzuar për trafikimi droge dhe armëmbajtje pa leje, u kapën në territoret e komunave San Foca e San Kataldo në provincën e Lecces.
Mësohet se në operacionin e parë, policia kapi 2 shtetas shqiptarë në Veri të Italisë teksa trasportonin rreth 70 kg marijuanë të fshehur në makinën e tyre , gjithashtu iu gjet dhe një armë e tipit kallsnikov AK47 e fabrikuar në Kinë. Shtetasi shqiptar S.K.M i datëlindejs 1978 u arrestua ndërsa drejtonte një automjet të tipit karrotrec me rreth 130 kg marijuana. Ndërsa 500 kg marijuanë u sekuestrua në një qytezë në periferi të Acaya të Lecces e në pranga ka përfunduar një shtesas 47-vjec, italian.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbardhet dëshmia, vajza tregon tmerrin: Si më përdhunoi shoferi i furgonit

Zbardhet dëshmia e vajzës që denoncoi një 28-vjeçar për përdhunim. Ngjarja ka ...