Aksioni “Kodrina”, ja videoja e kapjes së 50 kg drogë në Tiranë

Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 6, kanë bërë të mundur kapjen në flagrancë të shtetasit me iniciale F.H, 49 vjeç, banues në Tiranë.

Në bazë të informacioneve të mbledhura, dyshohej se në banesën e shtetasit F.H, ka lëndë narkotike.

Menjëherë janë organizuar shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 6, të cilët gjatë kontrollit të banesës së shtetasit F.H, kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale :

Kliko per me shume info

– Disa thasë me lëndë të dyshuar narkotike të llojot Cannabis Sattiva.
– 9 pako të paketuara me natriban me lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva
– Disa degë bime, të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva

Me një peshë të përgjithshme rreth 50 kg.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Neni 283 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.