Abuzoi me detyrën e saj, në pranga infermierja shqiptare në Itali(Emri)

Kliko per me shume info

Një infermiere shqiptare është ndaluar nga Guardia Di Financa pasi akuzohet se ka keqtrajtuar pacientët e një spitali psikiatrik. Bashkë me të, në pranga ka rënë dhe këshilltari i Komunës Poransio në Itali dhe një grua rumune. Sipas mediave italiane, është arrestuar shtetasja Vjollca Ferati, 45-vjeç, rumunia Elena Stoica, 46 vjeç si dhe Massimo Deperi 48 vjeç.
Fill pas zbulimit të kësaj ngjarje të rëndë, reagoi kreu i komunës, Emilio Fossati, i cili pohoi se ndihet i shokuar. Ai deklaroi ka shkarkuar Deperin.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se shqiptarja dhe dy të tjerët ofendonin të moshuarit e sëmurë, i linin ata në mëshirë të fatit duke mos i dhënë trajtimin e nevojshëm. Po ashtu, raportohet se nëse një pacient rrëzohej në tokë, askush nuk e ngrinte, apo kur i linin pa asnjë ndihmë kur u duhej të pastroheshin. Policia vijon hetimet rreth dokumentimit të plotë të kësaj ngjarje, ndërsa të akuzuarit ndodhen në ‘arrest shtëpie’.

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here