Zvicra – Ishujt Faroe, katër shqiptarë në formacionin titullar

zvicraaaKombëtarja zvicerane dhe Ishujt Faroe kanë publikuar tashmë formacionet titullare.

Zvicra e futbollistëve shqiptarë do të luaj sot(diele) ndeshjen e katërt të Grupit B ndaj Ishujve Faroe në kuadër të kualifikimeve për botëror.

Deri më tani, Zvicra është lider i këtij grupi me tre fitore, teksa kërkon edhe të katërtin nga po kaq ndeshje.

Në formacionin bazë të Zvicrës janë duke luajtur katër futbollistë shqiptarë, teksa vërehet vetëm mungesa e Xherdan Shaqirit

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Barcelona mund Atletikon e Madridit dhe merr kreun e “La Liga-s”

Barcelona ka mposhtur Atletikon e Madridit me rezultat 2-1, ndeshje e zhvilluar në ...