Zjarr në tregun e madh të Prishtinës

zjarr-kosoveNë ora 08:40, në zonën industriale në Prishtinë, respektivisht në një depo tekstili, në tregun me shumicë, ka shpërthyer një zjarr.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë e nevojshme policore , zjarrfikësit si dhe zyrtari për hetimin e shkaqeve të zjarrit.

Zjarri është lokalizuar dhe nga ky shpërthim janë shkaktuar vetëm dëme materiale, aktualisht policia në bashkëpunim me institucionet relevante, është duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

BE: Kosova të përmbushë kushtet për liberalizimin e vizave

Përfaqësuesit e Komisionit Evropian, Parlamentit dhe Këshillit të BE-së, kanë arritur pajtim ...