Zjarr masiv në konviktin e vajzave në Turqi, 12 të vdekur

Një konvikt vajzash i një shkolle të mesme është përfshirë nga zjarri në Turqi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në jug të Turqisë dhe raportohet për 12 të vdekur e 22 të plagosur.

Mediat turke kanë publikuar videon teksa shkaku i zjarrit mbetet ende i panjohur, ndërsa nuk dihet gjithashtu nëse të gjitha viktimat ishin nxënëse të shkollës.

Televizioni turk shfaqi pamjet e para të flakëve dhe tymit që dilte nga një ndërtesë disakatëshe, si dhe zjarrfikësit që luftonin për t’i vënë ato nën kontroll.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ambulancaa

Drogë dhe seks me femra, gjendet i vdekur mjeku

Kryente konsumim droge dhe lodra seksi, gjendet pa jete mjeku italian. Te ...