Zelanda e Re goditet nga një tërmet me magnitude 7.4

15050051_334408176918485_199458320_nGoditet fuqishëm Zelanda e Re nga një tërmet i fuqishëm, me magnitude 7.4.MËsohet se tërmeti ka ndodhur rreth ores 12:02 AM, ora lokale. Me epiqendër 95 km nga kryeqyteti i vendit Christ Church, vendi u trondit dhe u alarmuar. Fatmirësisht ende nuk është raportuar asnjë viktimë.

Zelanda e Re është një zonë me intensitet të lartë sizmik. Edhe në 1 shtator një tërmet me mahniture 7.1 Righter, goditi pjesën veriore të ishullit, ku shumë persona u evakuuan, pas alarmit për Cunam.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here