Zbulimi më i fundit, ja çfarë ndodh ndodh nëse Toka hyn në një vrimë të zezë

11Vrimat e zeza kanë qenë prej kohësh një burim i shumë spekulimeve dhe intrigave. Dhe tani interesimi për këto vrima është rritur shumë tani që valët gravitacionale janë zbuluar.
Një nga pyetjet e ngritura këto ditë është ajo se si vrima e zezë do të ndikonte teorikisht në qeniet njerëzore dhe Tokën.

Një nga efektet më të njohura që do të ndodhte nëse Toka do t’i afrohej një vrime të zezë është efekti imagjinativ i quajtur “shpagetifikim”, transmeton Gazeta Express.

LEXO EDHE:  I prek b*** në rrugë, kjo vajzë e bën djalin të gëlltisë fjalët
Kliko per me shume info

Shkurtimisht, nëse Toka do të qëndronte shumë pranë një vrime të zezë, atëherë ajo do të zgjatej njëjtë si një shpagetë. Ky efekt shkaktohet për shkak të një pjerrësie të gravitetit në të gjithë trupin tuaj dhe Tokën.

Nëse ju do të shkonit drejt një vrime të zezë, kur këmbët do të ishin fizikisht më afër saj, ato do të ndjenin gravitacionin e fortë që i tërheq kah ajo, më shumë se që do ta ndjente koka juaj.

LEXO EDHE:  Hyri e zuri vend në sedilje, vajza seksi i habit të gjithë me veprimin e saj të "pisët"

Më keq se kaq, krahët tuaj, duke u mbështetur në faktin se nuk janë në qendër të trupit tuaj, do të tërhiqeshin në një drejtim pak më të ndryshëm nga koka juaj.

Kjo do të shkaktonte që disa pjesë të trupit të mblidheshin deri në maksimum përderisa vrima e zezë do t’ju tërhiqte brenda.

LEXO EDHE:  La të dashurin e saj për një 44-vjeçar, adoleshentja: Duhemi shumë dhe kemi një jetë seksuale ekstravagante

Rezultati nuk është vetëm një zgjatje e trupit në përgjithësi, por gjithashtu edhe një hollim i tij. Për këtë arsye, trupi juaj si çdo objekt tjetër, ashtu si Toka, do t’i ngjanin një shpagete para se të hynte plotësisht në një vrimë të zezë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here