“Alo Dedë, Zana Jam”, ndahet nga jeta aktorja e mjekja e njohur

zanaShuhet në Francë, mjekja dhe aktorja e njohur Elida Cangonji. Ajo njihet veç te tjerash edhe për rolin e Zanës tek filmi “Rrugë të Bardha”.

Batutat e saj “Alo Zana Jam” në rol me Dedën janë ende në memorjen e shikuesve shqiptarë.

elida-cangonji2016Personazhi i njohur i ekranit, u nda nga jeta në moshën 64-vjeçare.

Ajo sipas informacioneve të konfirmuara vuante nga sëmundja e leucemisë akute.

Lajmi për vdekjen e saj u publikua fillimisht nga fotografi Felix Bilani dhe më pas u konfirmuara edhe nga burime të tjera.

Cangonji ndodhej ne France per kurim prej me shume se nje jave ku ishte shtruar ne spital.

Redaksia e Lajmifundit.al, i shpreh ngushëllimet familjes së aktores dhe mjekes së njohur.

elida-cangonji

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina del nga rruga, vdesin dy te rinj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër gjatë natës, ku për ...