Nuk mori notën 10-të në provim, e reja vret veten

vret-vetenAdoleshentja Harpreet Kaur Hallaith, 18-vjeçe, e cila studionte në gjimnazin Wolverhampton, Angli, vdiq pasi nuk mori notën e dëshiruar në një nga provimet e saj.

Nxënësja ndihej shumë në stres për periudhën e provimeve dhe kështu që e çoi në një vendim tragjik. Asaj i duheshin tre dhjeta në lëndët ku mund të vazhdonte studimet e larta për histori ruse në Universitetin e Durhamit.

E reja mbeti e zhgënjyer pasi mori vesh se kishte marrë vetëm një 10-të në Rusisht dhe dy 9-ta në Latinisht dhe Histori.

Në emailin që kishte marrë thuhej se ajo mund t’i vazhdonte studimet e larta në universitetin e dytë të zgjedhur atë të Edinburgh-ut.

Pasi kishte shkuar në shtëpi ajo kishte dalë e nuk ishte kthyer për ore të tëra, kështu që familja saj kishte lajmëruar policinë.
Ata e kishin gjetur orë më vonë të vdekur pasi ishte hedhur nga një urë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vajza shqiptare tregon hallin e jetës: Dashuroj një djalë, por ai s’ka…

Një vajzë ka një hall të madh. Ajo është njohur me një ...