“Ekzekutimi i shqiptarëve, takimi i fundit me vrasësit”

vrasjaaPas vrasjes së dyfishtë ku humbën jetën 2 kushërinjtë shqiptarë Agron dhe Alban Lleshaj mbrëmjen e së enjtes në periferi të Milanos, policia italiane ka nisur hetimet për kapjen e autorëve.

Mediat italiane shkruajnë se policia është përqendruar tek lidhjet e tyre të mundshme me trafikantët e drogës.

Kliko per me shume info

Ky dyshohet të jetë edhe shkaku që u mori jetën dy shqiptarëve Lleshaj, pasi ata ishin emra të njohur për policinë italiane si të implikuar në trafikun e drogës.

Lidhur me këtë ngjarje policia italiane ka shoqëruar disa persona.

LEXO EDHE:  Kjo është zona e pazbuluar e Shqipërisë që noton në ar

Gjithashtu hetimet e policisë janë përqendruar edhe në Canegrate, zonën ku kanë jetuar dy shqiptarët për disa muaj për të studiuar lëvizjet e tyre dhe takimet e ndryshme që ata mund të kenë pasur me persona të tjerë që mund të jenë vrasësit e mundshëm.

Gjithashtu policia po heton edhe tabulatet telefonike të tyre, thirrjet e fundit që mund të fshehin edhe emrin e vrasësit.

“Takimi i të enjtes mbrëma në Canegrate i kushërinjve Lleshi ishte i fundit me vrasësit”, thotë policia.

Si ndodhi vrasja

Të paktën 10 plumba janë gjuajtur ndaj dy kushërinjve Agron dhe Alban Lleshaj, në periferi të Milanos. Ajo që fillimisht u mendua si një aksident doli një ekzekutim i tipit mafioz. Dy vëllezërit ishin të paarmatosur ndërsa janë munduar që me automjetin e tyre “Volkswagen Polo” të largoheshin.

LEXO EDHE:  E shkarkuan/ Prokuroja në kufijtë e të pabesueshmes: Jam përplas me 1 mijë kriminele, 43 vrasje! Më kanë vënë tritol! Ju betohem.

Por atentatorët i kanë ndjekur madje janë dhe “kujdesur” që dy kushërinjtë të vdisnin. Nga hetimet e para të policisë italiane bëhet fjalë për prishje të pazareve të drogës.

Banorët e zonës kanë thënë për mediat italiane se kur dëgjuan të shtënat i kishin menduar si fishekzjarrë.

Çdo do gjë ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në orën 22: 54, kur disa banorë të rrugës Ankona lajmëruan policinë për një automjet të përmbysur në rrugë me dy persona në bord.

LEXO EDHE:  Ushtroi dhunë mbi të bijën, 25 vjeçarja denoncon të ëmën

Automjeti ka dëmtuar disa automjete të tjera që ndodheshin të parkuara dhe më pas është përmbysur. Plumbat kishin shpuar pjesën e bagazhit dhe të dritareve.

Nuk dihet ende se sa persona kanë marrë pjesë në vrasjen e dyfishtë, por autorët me shumë mundësi janë larguar me një tjetër automjet

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here