Vrasja në Sarandë, reagon PD: Ja ku e çoi Rama vendin, krimi ka kapluar Shqipërinë

flamur-nokaaVrasja në Sarandë sipas PD tregon gjendjen e rendit në vend. Në një dekalaratë për mediat, deputeti Flamur Noka ka bërë përgjegjese qeverinë për këtë situatë. Ai tha se viktima punonte për të siguruar ilacet e vajzës së sëmurë. Sipas tij Ramës i ka përfunduar kontrata me qytetarin dhe se ata duhet të marrin situatën në dorë për të sjellë një qeveri të re për të ofruar rend dhe siguri,

“Vrasja e 44 vjecarit ne Sarande, nje drame e madhe qe tregon gjendjen e rende ne vend, pasigurine e sundimin e krimit. Ja ku e coi Edi Rama vendin, duke e ndare ne dy bote. Nje qytetar i ndershem qe punon roje naten ne karburant per te siguruar ilacet e se bijes se semure, dhe ne boten tjeter njeriun e droges qe kalon gjithe Saranden me cifte ne dore, pa asnje pengese dhe vret me gjakftohtesi per te marre 600 mije leke. Edi Rama ka hequr dore nga detyra e tij per te siguruar rend dhe ka krijuar parajsen per drogen e drogmenet, grabitesit e banditet me arme. Pak kohe me pare u tha karburanteve te sigurohen vete se shteti nuk ben dot detyren e tij. Ky eshte fundi i kontrates. Qytetaret nuk kane zgjedhje tjeter, te marrin situaten ne dore e te sjellin ne krye nje qeveri qe ben detyren, qe ofron rend e shtyp krimin pa meshire”, komenton ai.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. ptu, tu shofte rraca !!!! Nje debil si muli do ngreje popullin e Sarandes per destabilizim? Sikur nuk ishte ky QELBESIRE qe hengri dhe vazhdon dhe ha ne canakun e saliut qe i lane armet sheshit…..Ej si tha z. Mustafa Nano…., ” e per mulin nuk votoj more zoteri, nuk votoj. Pike muhabeti”…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...