Vrasja në pikën e karburantit, flet autori: Ja pse e qëllova

polic-sarandeVrasësi i 44-vjecarit në pikën e karburantit në Sarandë ka treguar momentin kur e ka qëlluar me armë.

Autori Arqile Koci, 27-vjec tha përpara hetuesve se ishte i trembur dhe se nuk kishte shkuar aty për të vrarë asnjëri.

“Kur roja u nis drejt meje u frikësova dhe e qëllova”- u shpreh ai.

27-vjecari shtoi se kishte shkuar për të marrë vetëm paratë dhe nuk e ka kuptuar si kishte shkrepur armën.

Sipas hetueseve, autori ka qenë nën efektin e drogës kur beri krimin, pasi në vendin ku është arrestuar i është gjetur lëndë narkotike.

Bashkë me të në pranga përfundoi edhe shoku i tij, që e ndihmoi pas aktit, Mihal Leka, 33 vjeç. Në shtëpinë e këtij u gjet arma e krimit dhe motori./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...