Vrasja e Nelgert Patës, arrestohet i plagosuri që ishte me të në makinë

nelgert-pataPolicia e Fierit ka vënë në pranga Ari Alinanin, shokun e Nelgert Patës i cili mbeti i vrarë pas një atentati të dielën.

Alinani ka qënë bashkë me Patën në makinë në momentin e atentatit dhe ndaj tij dyshohet se ka penguar zbulimin e të vërtetës.

Kliko per me shume info

Aktualisht, Alinani ndodhet në dhomën e paraburgimit në spitalin e Fierit pasi mbeti i plagosur nga ngjarja.
Nelgert Papa mbeti i vrarë pasi iu organizua një pritë në rrugën Fier-Seman. Pata u qëllua me breshëri automatiku.

Viktima jetonte në ilegalitet prej muajit gusht kur i kishte shpëtuar një tjetër atentati.TCH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here