Vrasja me 30 plumba në Fier, “shoferi” i Nelgert Patës gënjeu policinë

vrasja-nelgert-pataKur kane kaluar dy ditë nga atentati i ndodhur në fshatin Zhupan të Fierit, policia lokale njoftoi se arrestoi Ari Alinanin, shoqëruesin e Nelgert Patës, në momentin e atentatit ku ai mbeti i vdekur me 30 plumba.

Burime zyrtare nga policia, kane thene se Alinani u arrestua nga policia e Fierit, me akuzën e kryerjes së veprimeve që pengojnë zbardhjen e të vërtetës, në lidhje me atentatin e të dielës në mesditë, ku 34 – vjeçari Pata u qëllua me breshëri automatiku dhe mbeti i vrarë.

LEXO EDHE:  Përfundon takimi Rama-Merkel, Gjermania jep lajmin e mirë!
Kliko per me shume info

Burimet e policisë së Fierit bene me dije se gjatë deklarimeve të tij, 38 – vjeçari Ari Alinani, i njohur edhe me emrin Ilirjan Alinani, nuk ka treguar të dhëna të sakta mbi rrethanat e atentatit.

Në këtë ngjarje, ai gjithashtu mbeti i plagosur edhe vetë. Hetuesit e policisë thanë se Dini, iu ka pohuar se autorët kanë qenë dy persona me maska, të cilët qëlluan në drejtim të automjetit që ai drejtonte.

LEXO EDHE:  Vendimi për statusin kandidat në BE, zbulohet e vërteta e deklaratës së Merkel me Ramën

Për këtë shkak, ai ka pretenduar se nuk ka mundur t’i shquajë agresorët. Ndërkaq policia dyshon për të kundërtën.

Alinani u ndalua në spitalin Fierit, ku edhe po mjekohej pas plagëve të marra në atentat dhe u përcoll në dhomën e paraburgimit në spital, ku edhe është izoluar tashmë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here