Vrasja në Belgjikë e Aleksandër Kurtit, dy oficerë dëshmojnë në gjyqin e Frrokut

mark-frroku11-655x356Po mbahet seanca e radhës në Gjykatën e Tiranës kundër ish-deputetit, Mark Frroku. I marrë në hetim për vrasjen e Aleksandër Kurtit në 1999, në seancë po dëshmon oficeri i policisë gjyqësore të Brukselit. Mësohet e Van Deneste Steven është marrë në ruajtjen e Forcave Speciale.
Mark Frroku akuzohet për akuzën e ‘vrasjes me paramendim, kryer në bashkëpunim’, të ndodhur në vitin 1999 në Belgjikë. Ku akuzohet dhe për veprat penale të ‘pastrimit të produkteve të veprës penale’, ‘fshehje ose deklarim i rremë i pasurive’ dhe ‘ndërtim i paligjshëm’.
Mësohet se gjatë gjithë proçesit, ish-deputeti ka mohuar të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Italiani e pushon nga puna, shqiptari i bën gjëmën, ja si hakmerret

Një shqiptar 34-vjeçar me iniciale A.N, ka marrë hak ndaj pronarit italian, ...