Pazare droge e prostitucioni në Itali, vriten në makinë dy vëllezërit nga Shqipëria, FOTOT

shqiptare-veronaMediat italiane shkruajnë se dy shqiptarë janë vrarë në Ancona.
Corriere Della Sera, njoton se dy shqiptarë, ndoshta vëllezër, janë vrarë në Ancona, në periferi të qytetit, në lagjen Valverde.
Nderkohe, TgCom shkruan se të vrarë janë dy vëllezërit Agron Lleshaj, 27 vjeç dhe Alban Lleshaj 24 vjeç rezident në Parabiago.
Në ora 23 policia mori një telefonatë per atë që dukej si një aksident me makinë. Por, kur mbërritën në vendngjarje, policet kanë parë se dy trupat në makinë qe ishin mbushur me të shtëna.
carabinieri
Hipoteza më e mundshme është ajo e një zgjidhje konfliktesh që lidhen me tregtinë e drogës.
Njeri nga viktimat sipas hetuesve mendohet se eshte nje 30-vjecar. Ata u gjeten te vdekur ne makinen e tyre e cila duket se gjate te shtenave ka humbur drejtimin dhe eshte perplasur me nje mjet te pakuar ne ane te rruges, ne skenen e krimit qe duket se ka qene nje shkembim zjarri qe ka zgjatur disa minuta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Un smerrem sjam marr dhe kurr nuk do merrem me drog as vellai im asnje nga familja ime, jam ne kontakt direkt me FBI dhe shum te tjer mos hani mut kot uleni koken dhe rrini urt,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tiranë, Xhemal Zhuri zbret nga vinci, kërcënoi me vetëvrasje për herë të tretë: Dua lekët e mia

Një person ka hipur mbi një vinc dhe po kërcënon të vetëvritet ...