Vrasja e të riut në Elbasan, viktima i njihte autorët, zbulohet telefonata

vrasje-shkoder-vau-dejesPolicia zbardh detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Elbasanit.

Nga burimet lokale mësohet se është vrarë më armë zjarri 19-vjeçari, Gazment Sllami, nga Guri i Zi.

Burimet e policisë nga vendi i krimit por edhe dëshmitarët kanë thënë se viktima ka qenë në banesën e tij kur ka marrë një telefonatë mesa duket nga persona që i njihte.
Kjo ka ndodhur rreth ores 16:00, sic ben me dije policia.

Ai më pas ka dalë nga banesa dhe ka vonuar disa minuta derisa është marrë njoftimi për vrasjen.

Në vendngjarje kanë mbërritur efektivët e policisë të cilët po bëjnë krehjen e zonës për të kapur autorët e kësaj ngjarje./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...