Vrasja e rojës së karburantit në Sarandë, policia kap autorin

karburantiiiPas vrasjes së rojes së karburantit, policia nisi menjëherë hetimet. Lajmi më i fundit tregon se se policia e Sarandës ka arritur të identifikojë dhe kapë brenda 10 orësh autorin e vrasjes së 44-vjeçarit Artan Hoxha, punonjës i një karburanti në Qafë Gjashtë.

 

Të  dhënat zyrtare, tregojnë se  autori është shtetasi Arqile Koci, 27 vjeç. Pas informacioneve të mara në rrugë operative, Koci u gjet dhe u arrestua në një hotel në qytetin e Sarandës. Blutë e Sarandë pohuan se 27-vjeçari është përdorues i lëndëve narkotike. Më herët, policia gjeti motorin dhe armën e krimit në lagjen nr.4 të Sarandës pranë Drejtorisë së Tatimeve.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi në orën 4 të mëngjesit të sotëm, ku autori me një motor të kuq dhe skafandër në kokë ka qëlluar me armë mbi 44-vjeçarin Hoxha, punonjës i karburantit dhe ka grabitur 60 mijë lekë të reja.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dëshmon në gjykatë hetuesi i gjyqtares Majlinda Andrea: Afera 50 mijë euro ekziston

Një oficer i policisë gjyqësore tek prokuroria e Krimeve te Rënda, emri ...