Vrasja në Sarandë, dëshmitari tregon momentet e fundit të Artanit

sarande-policiPërcillet për në banesën e fundit Artan Hoxha, punonjësi i karburantit që mbeti i vrarë dje nga personi që e grabiti.
Ai u përcoll kete te hene në varrezat e qytetit të Sarandës nga të afërmit dhe miqtë e tij.

Dëshmitari që ka parë momentet e vrasjes, A. Katiraj, ka rrëfyer sot në një intervistë për “News24” si u vra babai i dy fëmijëve.

Kliko per me shume info

“Isha brenda në dyqan kur ndodhi grabitja. Një person me motor të kuq erdhi drejt dyqanit. Artani dhe kamarieri ishin ulur jashtë. Personi tha: “Kjo është grabitje, lekët lekët”. Autori me skafandër qëlloi mbi Artanin dhe mori paratë. Pas 5 minutash erdhi patrulla e policisë, ndërkohë Artani ndërroi jetë rrugës për në spital”.

44-vjeçari nga fshati Gjashtë i Sarandës, punonte për të mbajtur familjen e tij, e cila jeton në kushte të vështira.

Nisur nga kushtet e vështira ekonomike, dhe sëmundja e vajzës së mitur, Hoxha, ishte detyruar në punësonte në lokalin e këtij karburanti edhe djalin e tij 21 vjeç, Denisin.

Të dy, babë e bir, ata duhet të siguronin të ardhura për të bërë të mundur blerjen e ilaçeve dhe trajtimin mjekësor të të voglës në familje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.