Atentati/ Ishte bashkë me 34-vjecarin e vrarë në Fier, ja emri i të plagosurit

4
Kliko per me shume info

policia2015Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e së dielës në Fier. Një 34-vjecar është vrarë me 30 plumba, ndërkohë mësohet se dhe një tjetër është plagosur.

Viktima është 34-vjeçari Nelgert Pata, ndërkohë bashë me të ka qenë edhe 38-vjeçari Ari Halinani i cili ka mbetur i plagosur, por jashtë rrezikut për jetën.

Burime të policisë bëjnë me dije se viktima Pata ishte mik me Jani Aliajn, vrasësin e Elton Çicos

Informacion paraprak i policisë:

Më datën 20.11.2016 ora 13:50, në aksin rrugor Fier – Seman, në vëndin e quajtur “Qenas”, në mjetin tip “Volksëagen” me targa AA 166 IY është gjetur i vdekur, i vrarë me armë zjarri shtetasi M.P, 34 vjeç, banues në Tepelenë, person me precedent penal. Si dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit nje 38 vjeçar i cili eshte transportuar ne spital jashte rrezikut per jeten. Në fshatin Zhupan, Fier, në vëndin e quajtur “Mbikalimi” është gjetur duke u djegur mjeti tip “Benz” me portobagazh dhe brenda në mjet janë gjendur dy armë zjarri automatik. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit. Ne vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punohet për zbardhjen e kësaj ngjarje. Forca te shumta te Policise po krehin zonen ku u gjet automjeti me armet e zjarrit per te bere te mundur kapjen e autoreve. Ne te gjitha rruget qe lidhen me vendin ku u gjet automjeti i djegur jane ngritur pika kontrolli nga policia.

1-Viktima NELGERT. PATA 34 vjeç nga Tepelena.

2-I plagosuri A.H, plagosur ne krah jasht rrezikut per jeten.

3- Mjet Volsvagen me targa AA 166 IY me keto targa del ne pronesi te shtetasit K.K

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here