Vodhi miliona lekë në bankë, arrestohet “nëndrejtori” në Fier

fier-policiaNjë person i cili ishte dënuar me 12 vjet burg për vjedhje në bankë, është arrestuar pas një viti në kërkim.

Shtetasi Gjergji Xhaho kishte vjedhur shuma të konsiderueshme parash nga llogaritë e klientëve duke falsfikuar dokumentet.

47-vjeçari akuzohet se ka vjedhur rreth 1 milion euro, shumë e cila është marrë nga viti 2005 deri në vitin 2010.

Gjykata e Lartë Tiranë me vendimin e datës 2 nëntor 2015, e ka dënuar me 12 vjet burg për veprën penale të “Vjedhjes së bankave dhe arkave të kursimit”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...