Vlorë, gjenden 80 thasë me kanabis, në kërkim autori

UntitledPolicia e Vlorës arriti të sekuestronte rreth 480 kg lëndë narkotike kanabis sativa në Vlorë. Të blutë raportojnë se droga është sekuestruar në një banesë të pabanuar në fshatin Vajzë të Vlorës. MËsohet se pesha totale e mallit të sekuestruar ishte 466 kg e llojit kanabis sativa ishte e vendosur në 80 thasë. Po ashtu, gjatë këtij kontrolli, policia mundi të sekuestronte dhe 14 kg Cannabis Sattiva (2 thasë) brenda një ndërtimi me dru e të mbuluar me plasmas. Ende nuk dihen autorët, ndërkohë që policia po punon për arrestimin e tyre.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here