Vlorë, gjenden 206 kilogramë kanabis të fshehura nga trafikantët

droga-vloreNjë sasi droge prej 206 kilogramë kanabis është gjetur e braktisur nga policia në zonën e Porto Novës.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të ishullit të Zvërnecit, rreth 20 metra larg bregut të detit.

Burime zyrtare bëjnë të ditur se lënda narkotike ishte e ndarë në 9 pako, mbështjellë me qese plastike ngjyrë kafe.

Në lidhje me autorët, policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tyre.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

polici-korce

Krimi horror në Korçë, 41-vjeçari vret fëmijët për ”hakmarrje”

Vrasja tragjike në Korcë, ku 41-vjeçari Naum Toshi vrau dy fëmijët e ...