Vlorë, ja si vdiq në aksident te “Uji i ftohtë” djali i biznesmenit

aksident-vloreNjë aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pak para mesnate në aksin rrugor Uji i ftohtë-Skelë, të qytetit të Vlorës, ku një makinë e tipit “BMW X6” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin anësor të hapur për ndërtimin e “Lungomares”.

Policia, që ka shkuar menjëherë në vendngjarje, njofton se nga ky aksident mbetën të plagosur rëndë personat që ndodheshin në automjet, drejtuesi Petro Bego, 21 vjeç, dhe pasagjeri Kristo Panajoti, 17 vjeç, të cilët u dërguan për në Spitalin e Vlorës.

Bluzat e bardha njoftuan se 17-vjeçari, djale i nje biznesmeni, ka ndërruar jetë 5 minuta pas mesnate, pasi nuk u ka mbijetuar dot plagëve. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokuroria e Vlorës sekuestron 500 mijë m2 tokë në Ksamil, dyshohet për falsifikim dokumentash

Prokuroria e Vlorës vendos nën sekuestro rreth 500 mijë metra katrorë tokë ...