E lë skafi për karburant në Vjosë, shqiptari ndihmohet me anije dhe helikopter

UntitledNjë operacion shpëtimi është regjistruar mëngjesin e sotëm. Mësohet se policia kufitare, forcat detare dhe një helikopter i Ministrisë së Mbrojtjes kanë shpëtuar një shtetas shqiptar, i cili është nisur nga Italia me skafin e tij privat për në Shqipëri, por e ka lënë karburanti në det të hapur, në afërsi të Vjosës. Shtetasi Adrian Jahaj ka kërkuar ndihmë. Me të marrë informacionin Policia Kufitare ka kërkuar ndihmë tek QNOD. Forca Detare ka vënë në lëvizje 2 anije nga Sazani e Pashalimani ndërsa operacioni i Policisë Detare vijon pavarësisht se kushtet atmosferike nuk paraqiten të mira. Sipas informacioneve në operacion është përfshirë në operacion dhe një helikopter ‘COUGAR’.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Super grabitje në një pikë këmbimi valuator në Tiranë, vidhen miliona lekë dhe dollarë

Një tjetër super grabitje është regjistruar gjatë natës në një pikë këmbimni ...