Vjedhin banesën në Shkodër, policia arreston dy “skiftera” minorenë

policiashkoderPolicia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë dy minorenë, 14 dhe 15 vjeç, të cilët akuzohen për vjedhjen e një banese në 27 nëntor në qytetin e Shkodrës.

Kliko per me shume info

Minorenët arritën të marrin nga banesa dy varëse dhe një unazë ari si dhe 1100 euro, por gjatë arrestimit iu është gjetur vetëm një varëse ari.

Njoftimi i policisë:

Vjedhin në një banesë, arrestohen në flagrancë 2 shtetas

Nga shërbimet e komisariatit të policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, më datë 27.11.2016, u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve :

K.G. 14 vjeç, banues në Shkodër

M.K. 15 vjeç, banues në Shkodër

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se në datë 26.11.2016, kanë kryer vjedhje në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në banesën e shtetasit GJ.T. 31 vjeç, banues në Shkodër, ku kanë marrë 2 varëse floriri, 1 unazë floriri dhe një shumë prej 1100 Euro.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua njëra nga varëset e floririt, e cila iu gjet shtetasit K.G.

Materialet proçeduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Vjedhja, në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 134 e 25 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.