Vip-at amerikanë kanë një mesazh për drejtuesin e tyre…

trump-pergjonZgjedhjet mbaruan. Fituesi është Donald Trump. Mbështetësit e Klinton po kalojnë një moment të vështirë, duke theksuar vipat amerikanë, të cilët e shprehën hapur urrejtjen ndaj tij që më parë fitores, e gjatë numërimit të votive, ata shprehen kështu:
Lady Gaga: Ajo teksa nisën të jepeshin dhe rezultatet shkruan në Tëitter: Thuaj një lutje Amerikë”.

Mbështetës të tjerë të saj, përfshi Lena Dunham, Miley Cyrus dhe Amy Schumer kanë thënë se do të largoheshin nga Amerika nëse zgjidhej Trump. Kanadaja nëpërmjet një postimi në Tiëtter i mirëpret ato duke shkruar se “është e inkurajuar të sjellin traditën kulturore me vete për ta shpërndarë me qytetarët”.

Kliko per me shume info

Eva Longoria ka postuar një selfie të mërzitur në Snapchat ku shkruan “Çfarë po ndodh??????”.
Katy Perry, me 94 milionë ndjekës në orët e para ka shkruar në Tëitter: “Mos u ulni ende. Mos qani. Lëvizni. Ne nuk jemi një komb që të lejojmë URRYESIN të na drejtojë. Ne nuk do të heshtim kurrë”.

Këngëtarja Cher është shprehur se fitorja e Trump i duket sikur i ka vdekur një njeri në familje, ndërsa Ariana Grande ndihet e tmerruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.