Veseli: Të zbardhet vdekja e aktivistit të Vetëvendosjes, jo manipulim me dhimbjen

veseli-kadriKryetari i Kosovës, Kadri Veseli, ka gushëlluar familjen Dehari për humbjen tragjike të birit të saj, Astrit Dehari.

Në mënyrë që dhimbja e rëndë familjare dhe shqetësimi i publikut të mos manipulohen, kryeparlametari Veseli, kërkon nga institucionet përkatëse të ligjit që në mënyrë urgjente të sqarojnë në tërësi dhe në detaje këtë rast.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dëshmia/ Gjenerali serb i akuzuar për krime lufte: Mbrojta jetën e 15 mijë shqiptarëve

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Lubisha Dikoviq, më ...