Harta me vendet më të rrezikshme, ja ku rënditet Shqipëria

UntitledNjë hartë ku tregon venet më të rrezikshme në botë, Shqipëria është në nivelin ‘’I ulët’’, pra nuk cilësohet si vend i rrëzikshëm. Të parët në listë në këtë hartë, janë vendet se Siria, Afganistani, Jemeni dhe Timbuktu, raporton Daily Mail.
Përtej këtyre vendeve të shkatërruara nga lufta, pjesë e vendeve të “kuqe” janë edhe destinacionet turistike si Meksika, Kolumbia, Pakistani e Egjipti.
Ndërsa Kosova paraqitet në hartë me ngjyrë portokalli që tregon vende me rrezikshmëri mesatare.
Destinacionet ku rrezikshmëria nuk njihet fare si term janë vendet skandinave, Norvegji, Finlandë, Suedi. Pjesë e listës me jeshile janë dhe Islanda, Zvicra, Sllovenia e Luksemburgu.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Me këtë përbërës zbardhni dhëmbët për 4 minuta

Nëse dhëmbët tuaja janë të bardhë si bora, ju patjetër që do ...