Tiranë/ Vëllezërit godasin me lopatë 62-vjecarin, njëri në pranga

policia-naten-620x330Një 58-vjecar është arrestuar në flagrancë nga Policia e Tiranës, pasi ka goditur me lopatë një 62-vjecar.

Policia thotë se, Ibro së bashku me vëllanë e tij shtetasin F. Ibro, pas një konflikti, kanë goditur me grushta dhe më pas shtetasi Ilia Ibro, e ka goditur me sende te forta (lopatë) shtetasin A. P., 62 vjeç, banues në Tiranë, duke i shkaktuar dëmtime, për të cilat po merr mjekim në S.Q.U., ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga Neni 88 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

majlinda-andrea

Hetimi për rryshfetin 50 mijë euro, gjyqtarja e dinte, i tha burrit “kujdes me veprimet”

Gjashtë muaj nga hetimi për korrupsion dhe zbulimi i skandalit në Gjykatën ...