Veliaj bën bujë në internet: Shiun e sjell Zoti, mos hidhni mbeturina në rrugë!

veliaj-permbytjetNje status i kryebashkiakut te Tiranes Erion Veliaj ne faqen e tij zyrtare ne rrjetet sociale po ben buje ne internet.

Ja cfare shkruan Veliaj ne statusin qe eshte kritikuar nga shume qytetare ndersa eshte ironizuar nga shume te tjere:

Kliko per me shume info

Shiun që sjell Zoti/Natyra nuk e kontrollojmë dot, por ka disa gjëra ku duhet bashkëpunim nga secili në ditë si sot në Tiranë e gjetkë:

LEXO EDHE:  Lotaria amerikane, ja kur dalin fituesit këtë vit

? Redukto lëvizjen me makinë ?
? Tel 112 për urgjenca ?
? Jo mbeturina në rrugë, qeset zënë kanalet kulluese totalisht ?
? SHPERNDAJE për të tjerët ?

Bashkia e Tiranës në gadishmëri prej ditës së djeshme me 1800 punonjës nga ndërmarrjet e rrugëve, pastrimit, kanalizimeve, ndriçimit, Policia Bashkiake, IMT dhe Zjarrfikëse. Situata është nën kontroll, por ka disa zona të cilat paraqesin problematika:

LEXO EDHE:  Kreu i Omonia-s Leonidha Papa jep dorëheqjen!

– Njësitë Administrative Zall Bastar dhe Zall Herr (QENDRO LARG LUMENJVE)
– Bregut të Lumit – Pjesa ku ka ende ndërtime pa leje në shtrat
– Kthesa e Kasharit zona mes Bashkive Tiranë e Vorë
– Ura e Shkozës, Njësia 1 – eskavatorët po nxjerrin tonelata me qese nga bllokimi
– Zona e Selitës – pjesa informale më problematike
– Zona e rr. Misto Mame
– Rr. Don Bosko
– Zona e Bregut të Lumit të Tiranës

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here