Veliaj: Pavarësia, akti me i madh historik, të fokusohemi tek puna

veliaj-flamuriNë mënyrë simbolike përkrah shtatores së Skënderbeut, në sheshin ku po vijojnë ende punimet, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka nderuar teksa ngrihej flamuri kombëtar, në 104 vjetorin e Pavarësisë.

Ceremonia u pasua me hedhjen në ajër të mijëra tullumbaceve kuq e zi.

Kryebashkiaku, u ndal tek çelja e kantiereve të rinj, që sipas tij janë akti më i madh historik.

Veliaj uroi festen dhe u shpreh se zhvillimi i ceremonisë në një shesh punimesh ndodh për herë të parë dhe të fundit, pasi vitin e ardhshëm, pavarësia do të festohet me sheshin e përfunduar, i cili mbase do të jetë me i bukuri në rajon.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfaqësuesi i CDU në çadrën e PD: Zgjedhjet me rëndësi për Shqipërinë

Protestën e opozitës në Tiranë, e ka mbështetur edhe përfaqësuesi i CDU-së, ...