Vdekjet tragjike të artistëve të rinj shqiptarë(Emrat)

vdekje-artistetVdekja e artistëve shqiptar ka qenë vetëm në mënyrë fizike, pasi shpirti tyre, punët e tyre do jenë gjithmonë pranë nesh.
Pavarësisht kësaj ikja e tyre e parakohshme dhe ne një moshe të re tronditi opinionin e gjerë, botën e muzikës, e sidomos familjarët dhe miqtë.
Magazina.al, shkruan për disa prej ndarjeve më të bujshme nga jeta të personazheve publike shqiptare.
Anita Bitri
Anita Bitri, këngëtarja e njohur ndërroi jetë në moshën 38-vjeçare, në tetor të 2004-ës, në një tragjedi familjare që i mori jetën edhe nënës e vajzës së saj 7-vjeçare. Si pasojë e një helmimi vdekjeprurës ajo u gjend pa jetë nga zjarrfikësit në Neë York, në shtëpinë e saj.
Elsina Hidërsha- Emmy
Këngëtarja Emmy, e këngës “Rastësisht u pamë” vdiq në moshë shumë të re. Kombi shqiptar u shokua nga vdekja e e datës 28 shkurt 2011.
Ajo ndërroi jetë pasi ishte plagosur rëndë nga biznesmeni nga Kosova, Aziz Kelmendi pranë një club-i në Tiranë. Sipas Policisë 21-vjeçare u tërhoq për disa metra nga automjeti i drejtuar nga Kelmendi, ku ishte varur nga jashtë në xhamin gjysmë të hapur.
Floran Kondi-Dr. Flori

Tashmë janë bërë dy vite që nga koha kur artisti i njohur Dr Flori iku nga jeta. Ai vdiq në mëngjesin e 17 nëntorit të vitit 2014, shkruan Magazina.al.
Vdekja e tij nga asfiksia për shkak të një mbidoze kokaine, ishte një ndër ndarjet më të bujshme. Flori la pas bashkëshorten Blerinën dhe 2 fëmijët, Kaltrinën dhe Danielit.
Ergi Dini
Ndërsa mbrëmë u shua nga jeta edhe një artist i njohur shqiptar. Ergi Dini i cili kishte fituar çmimin e parë në “XFactor 3”, iku nga kjo jetë në moshën 22 vjeçare,
Vdekja e tij e hershme dhe e pa pritur tronditi kolegët dhe miqtë, por edhe fansat e këngëtarit.
Rrjetet sociale janë mbushur me statuse që shprehin dhimbje për vdekjen e këngëtarit, i cili humbi jetën dje në një aksident me motor në bulevardin “Bajram Curri” në Tiranë, së bashku me shokun e tij Kejdi Halilin 21 vjeç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here