Vdekja e biznesmenit në Kashar, policia raporton të tjera detaje

vendi-kasharNgjarja e rëndë e ndodhur në Kashar ku u gjend trupi i pa jetë i një 48-vjeçari ka nisur hetimet. MËsohet e pak orë pas krimit, të tjera detaje janë zbuluar. Viktima, Eduard Lleshi, 48 vjeç është biznesmen, ka në pronësi një hotel në autostradën Tiranë- Durrës. Trupi i tij u gjet i pajetë nga kalimtarët pranë rezervave të ujësjellësit të fshatit Kashar pasi ishte qëlluar nga një automatik kallashnikov, nga i cili ishin shkrehur tri predha me breshëri. Lleshi dyshohet të jetë vrarë rreth orës 6 të mëngjesin e të enjtes, kur edhe banorët kanë dëgjuar të shtënat, ndërsa dëshmitarët thonë se përkrah trupit të tij është gjetur edhe arma.
Ndërsa policia në deklaratën e saj zyrtare thotë se ka dyshime të forta që biznesmeni mund të jetë vetëvrarë. Këtë gjë e përforcojë deklaratat e familjarëvë të tij, që thonë se prej khësh biznesmeni vuante nga problemet e shëndetit mendor.
Policia e Tiranës me anë të një njoftimi zyrtar bën me dije se është njoftuar se “në numrin e emergjencave 112, se në Kashar tek ish reparti ushtarak afër Xhamisë, ndodhet një person e seksit mashkull i shtrirë, i cili dyshohet i vdekur. Menjëherë janë nisur Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 6, të cilët në vendin e ngjarjes kanë gjetur një person të pajetë të seksit mashkull si dhe në krahë të tij një armë zjarri automatike. Grupi hetimor në vendin e ngjarjes ka bërë të mundur identifikimin e viktimës, shtetasi E. Ll., i cili është dërguar në ambientet e Mjeksis Ligjore. Nga hetimet paraprake dyshohet të jetë vetëvrasje.
Nga të dhënat paraprake të familjarëve, është konfirmuar se ky person është konstatuar se kishte probleme të shëndetit mendor dhe kurohej rregullisht. Vazhdojnë hetimet në lidhje me këtë ngjarje.

LEXO EDHE:  Goditje e fuqishme ndaj trafikut të drogës, sekuestrohen 8.7 ton kokainë

Ndërsa po heton pistën e vetëvrasjes, policia nuk e përjashton as mundësinë e pistave të tjera.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here