Vdekja e Aida Çajkës bashkë me foshnjën, autopsia konfirmon fjalët e mjekëve

UntitledNumërohet pothuaj dy muaj pas vdekjes së shtatëzënës Aida Çajka, e cila ndërroi jetë në muajin e 9-të bashkë me foshnjën. Përfundimi autopsisë së kryer nga mjekësia ligjore konfirmon fjalët e mjekëve, që gruaja pati një çarje të enës kryesore të gjakut që furnizon shpretkën.
“Shkak i vdekjes, çarja e enës kryesore të gjakut që furnizon shpretkën”, thuhet në raportin e autopsisë së gruas së re. Pas vdekjes së saj familjarët hodhën akuza mbi mjekët dhe madje 2 prej tyre përfunduan në pranga por u liruan nga Gjykata dhe u rikthyen në punë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...