Flet varrmihësi nga Tirana: Shqiptarët hedhin 50 mln lekë për një varr, natën në Tufinë dëgjohen zhurma

varrmihesi“Shqiptarët të bëjnë sa më mirë, të ndihmojnë njëri-tjetrin. Të kujdesen për jetën”! Kështu e ka mbyllur rrëfimin e tij një varrëmihës me emrin Rezhdi Hoxha nga Tirana.

I ftuar në emisionin Oktapod te Turjan Hyskës, ai ka treguar detaje nga puna e tij e përditshme, prej 7 vitesh. Sipas llogarive të punëtorit të varrezave të Tufinës, në kryeqytet mesatarja e vdekjeve në ditë është 5 persona. Ai tha se ka shqiptarë që shpenzojnë shumë për një varr.

LEXO EDHE:  Fevziu si me lot në sy: E nisa jetën i vetëm
Kliko per me shume info

Më tej tregoi se ka qarë në dy varrime, të njerëzve që nuk i njihte aspak. “Ka raste që të afërmit blejnë 28 mijë euro një bust, e mbulojnë varrin me bronx e shpenzojnë 50 milionë lekë për një varr. Unë kam qarë dy herë nëpër varrime. Kam qarë për një fëmijë 4 vjeç që kishte vdekur në një aksident. Kam qarë edhe tek varrimi i një djali të ri. Kur ulëm arkivolin, në atë moment qanë të gjithë, qamë dhe ne”, ka treguar ai.

LEXO EDHE:  Sherr mes të rinjve në Tiranë, dyshohet për të plagosur

Pyetjes së Turjan Hyskës nëse dëgjohen zëra apo zhurma në varreza gjatë natës, punëtori i Tufinës i është përgjigjur me “Po”: “Natën më ka rastisur të punoj dhe dëgjohen zhurma. Jo zëra po zhurma. Kemi frikë se normale njeriu ka frikë”.

Më tej varrmihësi u shpreh se për shkak të punës, vdekjen e mendon çdo ditë. ““Vdekjen time e mendoj përditë. Shoh shpesh ëndrra me të vdekur por jo fytyra të caktuara. Po shoh ëndrra me vdekje”, tha ai.

LEXO EDHE:  Ekstradohen dy shtetas drejt Shqipërisë, ishin të dënuar për mashtrim dhe drogë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here