Përleshen futbollistët shqiptarë e maqedonas në takimin Vardar-Renova

Ndeshja ndërmjet Vardarit dhe Renovës është shoqëruar me incidente. Si pasojë e incidenteve, Fisnik Nuhiu dhe Muhamed Useini janë ndëshkuar me kartonë të kuq.Vetëm një gol u realizua në atë sfidë që ishte i dyshimtë për pozitë jashtë.

Nga klubi tetovar kanë bërë të ditur se e gjithë ndeshja ishte shoqëruar me ofendime në baza racore kundrejt shqiptarëve. “Fyerje në baza nacionale gjatë gjithë ndeshjes, një gol i shënuar nga pozita jashtë loje dhe shumë padrejtësi tjera!”.

“Pas përfundimit të ndeshjes, për shkak të protestave dhe një përleshje me lojtarët e Vardarit, Fisnik Nuhiu dhe Muhamed Useini janë ndëshkuar me kartonë të kuq”, thuhet në një postim të Renovës në Facebook. / Telegrafi

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E çuditshme, ja cfarë i bën lojtari brazilian kundërshtarit të tij

Një situatë e cuditshme ka ndodhur në përballjen mes skuadrave Deportivo Capiata – ...