Historia e vajzës që tentoi vetëvrasjen, cfarë u tha punonjësve që e shpëtuan

ambulancaaaNjë vajzë 14-vjeçare ka tentuar të vetëvritet duke u hedhur nga kati i tretë i banesës në Tiranë. Mësohet se adoleshentja banon në një pallat pranë “Shkollës së Bashkuar”.

Sipas burimeve 14-vjecarja me iniciale K.B është jetime pasi babai i është ndarë nga jeta kohë më parë. por vajza rrezikon të humbasë edhe nënën që vuan nga një sëmundje e rëndë.

Vajza ishte e mbyllur prej ditësh në shtëpi, teksa sot ka tentuar të vetëvritet, mirëpo dy punëtorë të bashkisë të gjendur aty e kanë pritur. Ajo madje është grindur me ta.

“Pse nuk më latë të vdisja”,- u ka thënë vajza punëtorëve që i shpëtuan jetën./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

majlinda-andrea

Hetimi për rryshfetin 50 mijë euro, gjyqtarja e dinte, i tha burrit “kujdes me veprimet”

Gjashtë muaj nga hetimi për korrupsion dhe zbulimi i skandalit në Gjykatën ...