Vajza ecën përkrah të dashurit në mes të kryeqytetit, njerëzit vënë duart në kokë nga ajo që shikojnë

vajza-perkrahSot është ditë feste dhe të gjithë mundohen të festojnë me sa munden, në të gjitha vendet ku flitet shqip. Ndërsa në redaksinë e Jetaoshqef kanë mbërritur pafund foto e video të qytetarëve shqiptarë që festojnë kuqezi festën e Flamurit, një material tërësisht ndryshe dhe që nuk ka aspak lidhje me këtë festë e ka dërguar një qytetar nga Prishtina.

LEXO EDHE:  Po vjen Ramazani, ja kur do të jetë syfyri dhe iftari i parë

Në të tregohet një vajzë, e cila ecën në rrugët e kryeqytetit të Kosovës dhe tërheq vëmendjen e të gjithë kalimtarëve. Vajza brune, me flokët e gjatë pis, i ka futur krahun një burri, i cili duhet të jetë në mesomoshë.

Kliko per me shume info

Ata ecin shumë pranë njëri-tjetrit, por ajo që i ka bërë kalimtarit të ngulisin sytë, është pjesa e pasme e vajzës dhe përkatësisht fundshpina. E veshur me një palë geta të zeza dhe këpucë të sheshta, fundi i vajzës është bërë gati njësh me pallton e shkurtër, duke bërë që të pasmet e saj të jenë krejtësisht të zbuluara. Mbase ajo e ka një mënyrë festimi këtë. Burri, të cilit i kanë rënë flokët duket goxha i mbajtur dhe të dy mendohet se janë partnerë. Vallë, të mos ketë aq para kjo vajzë sa të blejë një fund me pak më shumë copë? Të paktën t’i mbulohet pjesa e vitheve që kanë tërhequr vëmendjen./JOQ

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here