Ushtari i ISIS-it u lutet kurdëve të mos e vrasin, ja çfarë bëjnë ata

Një terrorist i ISIS ka rënë në duart e forcave kurde në Irak dhe u është lutur atyre që të mos e vrasin.

Ndonëse shumë nga luftëtarët kurdëishin pro ekzekutimit të tij, kreu i grupit ka treguar mëshirë duke e lënë të gjallë.

Terroristi është klasifikuar si rob lufte.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ajo që kjo vajzë bën me babain e saj, jep një mesazh shumë të fuqishëm, dhe merr zemrat e të gjithë shikuesve (Video)

Mesazhet sensibilizuese kohët e fundit janë të shumtë. Këtë herë, qëllimi i ...