“Ec më shpejt”, fatorinoja i “Tiranës së Re” nxjerr me shpulla qytetarin nga urbani

Ndodh në Tiranë, shoferi “justifikon” cmimin e biletës, tallava në urbanNjë pasagjer në urbanin e “Tiranës së Re”, është qëlluar dhe shtyrë përjashtë nga fatorinoja e kësaj linje.

Videoja skandaloze është publikuar në faqen “Nisma”. Në pamje dëgjohet një pasagjer i urbanit të linjës Tirana e Re i cili i kërkon shoferit të ecë më shpejt.

Kliko per me shume info

Si përgjigje merr arrogancën e fatorinos që e qëllon me shpullë dhe e hedh jashtë. Të gjithë pasagjerët e tjerë kanë mbetur të shokuar.

LEXO EDHE:  Përmbytjet në Shkoder, Bardh Spahia: Shpallni emergjencen ose do ketë protesta

Ja çfarë shkruan një pasagjer që ka parë skenën:

“Zoteria po i kerkonte shoferit dhe fatorinos te linjes se Tiranes se re te ecnin pak me shpejt me argumentin qe gjithnje vijne vone dhe ecin si breshka.

Ne kembim e gjuajten me shpulle dhe e nxorren jashte nga autobusi.

U skandalizova nga kjo skene. Mire qe vijne kur duan, mire qe ecin si breshka, mire qe bileten e rriten por edhe te rrahin kur ankohesh. Turp!”

LEXO EDHE:  Krimet e Rënda japin dy dënime përjetë dhe 150 vite burg për “Grupin e zjarrit”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here