Bëjini update Whatsapp-it, ja risia më e fundit e saj, e marrë nga SnapChat

UntitledEdhe Whatsapp kopjon tek Snapchati.
WhatsApp është duke i testuar storjet e Snapchat që i lejojnë përdoruesit të shpërndajnë imazhe me mbishkrime dhe animacione.
Veçoria eksperimentale, e quajtur “Status”, shton një hapësirë të re mes Çateve dhe Thirrjeve dhe, njëjtë si Snapchat, ato zhduken brenda 24 orëve, transmeton Gazeta Express.
Për momentin kjo veçori e re është vetëm në versionin beta dhe nuk është ende e qartë se kur do të lansohet plotësisht.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ja si të zbuloni se kush ju telefonon me numër privat (VIDEO)

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër. Dikush, i cili nuk ...