Reperi i njohur: Stop HEC-eve në Shqipëri, politikanë të korruptuar dhanë lejet

unikatiliLideri i grupit “TBA”, Viktor Paloka i njohur me emrin artistik “Unikatil” ka dalë kundër ndërtimit të HEC-eve në Valbonë të Tropojës shkruan LajmiFundit.al.
Poashtu reperi që prej vitesh jeton në Amerikë bën thirrje për lirimin nga burgu të Alfred dhe Ardian Selimaj, të cilët sipas tij janë arrestuar fill pas protestës kundër HEC-eve në Valbonë, për lidhje të paligjshme energjie.

Ja reagimi i Viktor Palokës:
“STOP HEC-eve në Shqipëri!! Ky vend i bukur quhet Dragobia. Këtu disa politikan të korruptuar të Shqipërise dhanë leje me nënshkrime të fallsifikuara për të ndërtuar HEC-e (hidrocentrala). Sot gjinden në burg Alfred dhe Ardian Selimaj për shkak se rezistuan shkatërrimin e këtij vendi. Free ALFRED and ARDIAN!!”.

/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ja fotot intime të Sinan Hoxhës dhe Seldit (Foto +16)

Sinan Hoxha dhe Seldi para shumë vitesh ishin shumë të përfolur për ...