Ulen ndjeshëm temperaturat, zbardhen nga dëbora disa zona të Shqipërisë

deboreKëtë të marte është vënë re një ulje e ndjeshme e temperaturave në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Disa zona të Shqipërisë, kryesisht në veri janë zbardhur nga dëbora. Instrituti i Gjeoshkencave njofton se mbi vendin tonë do të mbizotërojë mot me vranësira të çrregullta dhe kthjellime.

Në veri do të vazhdojnë reshjet e dëborës me intensitet të ulët, ndërkohë në jug do të ketë reshje shiu.

Temperaturat ekstreme të ajrit pritet të luhaten:

NË VENDET MALORE : temp. minimale nuk do të zbresin poshtë -4 ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 4 0C

NË VENDET E ULTA : temp. minimale do të zbresin deri në 7, ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 14 0C.

NË BREGDET : temp. minimale do të zbresin deri në 8 ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 15 0C.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

EMRAT/ Prodhonin ushqime në shtëpi dhe i shisnin… dy të arrestuar në Tiranë

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi prodhonin në mënyrë ...