TVSH zhgënjen sërish, ndeshjet e kombëtares mund t’i shihni vetëm me pagesë 

loro borciTVSH nuk ka arritur të sigurojë patentën për transmetimin e ndeshjeve të kombëtares Shqiptare.

Te drejtën e transmetimit të “UEFA Nations League” që starton në vitin 2018 e ka marrë Digitalb.
Këtë lajm e ka konfirmuar vetë Digitalb në faqen zyrtare në Facebook.

Në 4 vite, 2018-2022, futbolli i ekipeve përfaqësuese të kontinentit europian do të luhet non-stop dhe do të transmetohet LIVE vetëm në Supersport.

Edhe ndeshjet kualifikuese të Kombëtares Shqiptare në Botëror dhe Europian nuk do të transmetohen më në TVSH, por vetëm me pagesë në Digitalb.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

armando-sadiku

Sulmuesi i kombëtares rikthehet pas tre muajsh tek goli

Pas tre muajsh larg te shenuarit, Armando Sadiku rikthehet tek goli në ...