Turqia bllokon aksesin në Twitter dhe WhatsApp

turqi-twitterAksesi në aplikacionet shumë të famshme Twitter dhe Whatsapp ishte e pamundur sot më herët në shtetin e Turqisë.

Një grup mbikëqyrësish të internetit thanë se dikush ka bllokuar qasjen e Twitter dhe Whatsapp në të gjithë shtetin turk, pas arrestimit të 11 ligjvënësve pro-kurdë që u arrestuan në juglindjen Kurde gjatë natës së mbrëmshme.

Qasja ishte bllokuar me mënyrën e mbylljes së hyrjeve e daljeve në faqe. Kjo bën që shpejtësia të zvogëlohet aq shumë saqë një faqe bëhet i papërdorshëm, shkroi grupi i monitorimit nga Turqia.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...