“Rusi 2018”, Turqia i shënon dy gola Kosovës


Turqia po fiton me Kosoven 2 me 0. Eshte minuta 60 ku po luhet ndeshja per eliminatoret e boterorit. Ndeshja po luhet ne Turqi.

Menjëherë pasi ka filluar edhe pjesa e dytë e ndeshjes Truqi-Kosovë ka ardhur edhe goli që ka zhbllokuar rezultatin. Burak Yilmaz ka shënuar golin e parë në minutën e 51 pas një aksion në zonën e rreptësisë.

Vetëm pak minuta më vonë ka ardhur edhe goli i dyte nga Sen, duke treguar edhe një herë sesi shpërfytyrohet ekipi i Kosovës pasi pëson golin e parë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Derbi Partizani-Tirana ndez kryeqytetin, fitojnë “Demat e Kuq”

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës u mbyll 2-1 në favor ...