Turqi, shpërthim pranë godinës së gurvernatorit, një i lënduar

UntitledNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur ditëne sotme në pjesën juglindore të Turqisë. MËsohet se një shpërthim është dëgjuar, shumë afër rezidencës së guvernatorit. Nga kjo ngjarje si pasojë ka mbetur i plagosur guvernatori dhe disa persona të tjerë.
Mendoeht se ngjarja ka ndodhur në provincën Mardin dhe siç bëjnë të ditur mediat turke të lënduarit kanë marrë lëndime të lehta. Faqja e internetit e lajmeve “Hurriyet” tha se shpërthimi u shkaktua nga një bombë. Ndërsa, NTV raportoi se disa njerëz janë plagosur, përfshirë edhe guvernatori i qarkut, Fatih Safiturk i cili është plagosur lehtë.
Agjencia e lajmeve e Turqisë “Ihlas” tha se përgjegjëse për shpërthimet dyshohet të jetë Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...